14.11.12

Syytervehdys!

JOULUTAPAAMINEN

Jouluinen tapaaminen on su 16.12. Lahden Sibeliustalossa, Ravintola Lastussa, Ankkurikatu 7, 15140 LAHTI. Aterialle kokoonnumme klo 12.30‑15.00.Yhdistys tarjoaa lounaan jäsenelle ja yhdelle avustajalle, lisäseuralaisille hinta on 50 euroa.

Menu

Sinappisilliä, kylmäsavustettua lohta ja silakanmätiä saaristolaisleivällä

Paahdettua ankanrintaa

*punaviinikastiketta

*lintuperunoita

Suklaamarkiisia ja kirsikkahilloketta

Ruokailun jälkeen klo 15.00 alkaa Sibeliustalon, pääsalissa, Rajaton joulu 2012 -konsertti. Yhdistys ostaa lipun jäsenelle ja avustajalle, lisäseuralaisilta 36 euroa. Konsertin kesto on n. 2 h, väliaikoineen, väliajalla glögitarjoilu. Ilmoittautuminen ja erikoisruokavaliot 22.11. mennessä. Yhdistys järjestää kimppakuljetuksia tai tukee matkakustannuksia omien kuljetuspalveluiden ylittävältä osalta.

SÄHKÖPOSTIOSOITTEET

Keräämme jäsenistön s-postiosoitteita jotta voisimme lähettää postia sähköisessä muodossa, lähetätkö s-postiosoitteesi Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

KOULUTUS 9.11. YHDISTYKSEN SIVUILLA

Keuhkot täyteen ilmaa koulutuspäivän luentomateriaalia on lähiaikoina luettavissa yhdistyksen sivuilla www.hengityslaitepotilaat.fi.

Syysterveisin

Hengityslaitepotilaat ry

Yhdistys  Täysin palkein -hanke Tietosuojaseloste        facebook logo button 
Liisa Rautanen, Lonkalantie 25, 09430 SAUKKOLA Väinö Auerin katu 10, 00560 HELSINKI
0500 974 794 045 1515 448
liisa.rautanen(at)hengityslaitepotilaat.fi ilka.haarni(at)hengityslaitepotilaat.fi © Hengityslaitepotilaat ry