Hengityslaitepotilaat ry JÄSENKIRJE 1/2004
c/o Liisa Rautanen
Seppäläntie 64, 03850 PUSULA
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. 12.5.2004
(09) 2266 353 tai 0500 974 794


HEI!

SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN VUOSIKOKOUS

Haluatko nauttia Piknik - retkestä Helsingin kesässä? Haluatko tavata kansainvälisiä sähköpyörätuolisalibanbyn pelaajia? Jos, tämä kutsu on tarkoitettu juuri Sinulle, sillä…

… Hengityslaitepotilaat ry:n vuosikokous pidetään Arena Centerissä, Mannerheimintien ja Hakamäentien risteyksessä, (Hakamäentie 1, Ruskeasuon bussivarikko, Helsinki),

SÄHKÖPYÖRÄTUOLISALIBANDYN MM-KISOJEN 11-13.6.2004 yhteydessä,
 
                         "HELSINKI PÄIVÄNÄ" la 12.6.2004 klo 15.00
        
Vietämme Helsinki päivää Piknik -hengessä. Ensimmäiset Piknik-palat nautimme Arena Centerin hallin 2. kentän laidalla klo 14-15 samanaikaisesti, kun hurraamme Suomen maajoukkueelle Saksa - Suomi ottelussa. Jokainen varmasti muistaa ottaa Suomen lipun mukaan.

Ottelun jälkeen, klo 15, samaisen talon ensimmäisessä kerroksessa, kabinettitiloissa on yhdistyksen vuosikokous. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat.

Kokouksen jälkeen siirrymme Kaivopuistoon kuuntelemaan Helsinki päivän perinteistä "Kaivarin konserttia", jonka aikana nautimme meille pakatusta Piknik päivällisestä juomineen. Mukana menossa monia suomalaisia rocktaivaan tähtinimiä, jotka julkaistaan myöhemmin. Sateen sattuessa nautimme tarjoilun katon alla. Konsertin kesto klo 17-22.

Ohjelma löytyy Helsinki päivän sivuilta osoitteesta http://www.hel.fi/helsinkipaiva/

Ilmoittaudu 8.6. mennessä allekirjoittaneelle, ilmoittautuneille lähetetään kokousmateriaali ja ajo-ohje. Kerrothan ilmoittautumisen yhteydessä mahdollisesta erityisruokavaliostasi. Päivä tarjoiluineen on maksuton jäsenelle ja yhdelle avustajalle. Lisäseuralaisille tarjoilu maksaa 10 e/hlö.  Avustamme tarvittaessa matkakustannuksissa, kysy allekirjoittaneelta.

YHDISTYKSEN OMAT WWW-SIVUT

Omat sivut löytyvät osoitteesta www.hengityslaitepotilaat.fi. Sivujen kautta pääsee jäsenille tarkoitettuun keskustelurinki Henkoseen, missä voi osallistua hengityskoneen käyttöön yms. koskevaan keskusteluun.

Keväisin terveisin

Hengityslaitepotilaat ry

Liisa Rautanen

Yhdistys  Täysin palkein -hanke Tietosuojaseloste        facebook logo button 
Liisa Rautanen, Lonkalantie 25, 09430 SAUKKOLA Väinö Auerin katu 10, 00560 HELSINKI
0500 974 794 045 1515 448
liisa.rautanen(at)hengityslaitepotilaat.fi ilka.haarni(at)hengityslaitepotilaat.fi © Hengityslaitepotilaat ry