HENGITYSLAITEPOTILAAT RY
JÄSENKIRJE 2/2002


c/o Liisa Rautanen
Seppäläntie 64, 03850 PUSULA 10.11.2002
0500 974 794, 09-22 66353
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

SYYSTERVEHDYS KAIKILLE!

Pikkujoulua vietetään Ravintola Liisan puistossa Porissa, Liisankatu 20

SUNNUNTAINA 1.12.2002 KLO 14–18,
perinteisesti syömällä jouluateria seisovasta pöydästä jouluisissa tunnelmissa. Ateria on jäsenelle ja yhdelle avustajalle maksuton, lisäseuralaisille hinta on 25 euroa. Porin aluetoimikunta huolehtii ohjelmasta. Pikkujouluun ilmoittautumiset 22.11.2002 mennessä allekirjoittaneelle. Yhdistys avustaa tarvittaessa kimppakyytien järjestämisessä tai suurissa matkakustannuksissa, soitelkaa allekirjoittaneelle. TERVETULOA!

JUKKA SARIOLALTA KIRJA


Yhdistyksen puheenjohtaja, Jukka Sariola, on julkaissut esikoiskirjansa ”Hyväosainen”, kirjassaan Jukka pohtii elämää sähköpyörätuolin- ja hengityskoneen käyttäjän näkökulmasta. Yhdistys on tehnyt kustantajan kanssa sopimuksen kirjan myynnistä. Myyntihinta on 21 euroa. Tilaamalla kirjan itsellesi tai lahjaksi, tuet myös yhdistyksen toimintaa.

SÄHKÖPOSTIOSOITTEET

Halutessanne jäsentiedotteen ja muuta ajankohtaista tietoa mahdollisimman nopeasti ilmoittakaa s-posti osoitteenne allekirjoittaneelle. Sähköpostia voi lähettää allekirjoittaneelle osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai Jukka Sariolalle osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Omat WWW-SIVUT löydät osoitteesta www.hengityslaitepotilaat.fi, sivuilla on myös keskustelupalsta henkonen. Osallistu keskusteluun! Lämmintä joulua kaikille! HENGITYSLAITEPOTILAAT RY Liisa Rautanen
Yhdistys  Täysin palkein -hanke Tietosuojaseloste        facebook logo button 
Liisa Rautanen, Lonkalantie 25, 09430 SAUKKOLA Väinö Auerin katu 10, 00560 HELSINKI
0500 974 794 045 1515 448
liisa.rautanen(at)hengityslaitepotilaat.fi ilka.haarni(at)hengityslaitepotilaat.fi © Hengityslaitepotilaat ry