HENGITYSLAITEPOTILAAT RY
JÄSENKIRJE 1/2002


C/o Liisa Rautanen
Seppäläntie 64, 03850 PUSULA 27.5.2002
0500 974 794, 09-22 66353
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

HEI KAIKILLE!

SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN VUOSIKOKOUS

Hengityslaitepotilaat ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään 29.6.2002 klo 14 – 17, merellisissä maisemissa Helsingin edustalla. Seilaamme, pyörätuolilla liikkuville asiakkaille suunnitellulla, lautta Kuplakalla, joka lähtee Hämeentie 161 kohdalta laiturista. Lautta on katettu ja tarpeen tullen siihen saadaan myös seinät. Lautalla on wc ja mukaan otetaan 12 w vara-akku meidän tarpeisiimme. Lauttaan voi tarkemmin tutustua osoitteessa www.inara.fi . Matkan aikana nautimme kalapitoisen lounaan, jonka yhdistys tarjoaa jäsenille ja yhdelle avustajalle, muille seuralaisille lounas maksaa 25 e. Lautalta voi ostaa alkoholijuomia omakustannus hintaan. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat. Kokous asiakirjoja saa haluttaessa tilattua ennakkoon allekirjoittaneelta. Ruokailua varten matkalle tulee ilmoittautua 20.6. mennessä allekirjoittaneelle yllä oleviin yhteystietoihin. Pyydä samalla ajo-ohjeet lauttarantaan ja kerro mahdollisista ruoka-aine allergioista sekä tarvitsetko virtalähdettä matkan aikana. Tarvittaessa yhdistys avustaa matkakustannuksissa, ota yhteyttä allekirjoittaneeseen.

LAKIASIOIDEN NEUVONTAA


Hengityslaitepotilaat ry tarjoaa edelleen jäsenilleen juridista neuvontaa. Lakimies projektissa on vaihtunut. Tämän kirjeen liitteenä on uuden lakimiehen, Sanna Aholan palvelustaan kirjoittama tiedote.

YHDISTYKSEN OMAT WWW-SIVUT


Yhdistyksen omat sivut ovat osoitteessa www.hengityslaitepotilaat.fi sivuilla on keskustelurinki Henkonen, missä voi keskustella hengityskoneen käyttöön jne. liittyvistä asioita. Ota osaa sähköiseen keskusteluun!

Terveisin

Hengityslaitepotilaat ry

Liisa Rautanen
toiminnanjohtaja

Yhdistys  Täysin palkein -hanke Tietosuojaseloste        facebook logo button 
Liisa Rautanen, Lonkalantie 25, 09430 SAUKKOLA Väinö Auerin katu 10, 00560 HELSINKI
0500 974 794 045 1515 448
liisa.rautanen(at)hengityslaitepotilaat.fi ilka.haarni(at)hengityslaitepotilaat.fi © Hengityslaitepotilaat ry