HENGITYSLAITEPOTILAAT RY
JÄSENKIRJE 1/2001


C/o Liisa Rautanen
Seppäläntie 64, 03850 PUSULA 13.5.2001
0500 974 794, 09-22 66353
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

HEI KAIKILLE!

SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN VUOSIKOKOUS

Hengityslaitepotilaat ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään 12.6.2001 klo 14.00 alkaen Seinäjoella, Hotelli Lakeudessa, Torikatu 2 (Linkin kartassa numero 21). Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat. Kokous asiakirjoja saa haluttaessa tilattua ennakkoon allekirjoittaneelta.

Ennen kokousta, klo 12.30-14.00, yhdistys tarjoaa lounaan yhdistyksen jäsenille ja yhdelle avustajalle. Lisähenkilöiden lounas maksaa 50 mk. Ruokailua ja iltapäiväkahvia varten tulee ilmoittaa osallistumisesta 5.6. mennessä allekirjoittaneelle yllä oleviin yhteystietoihin. Pyydä samalla ajo-ohjeet kokouspaikkaan ja kerro mahdollisista ruoka-aine allergioista. Tarvittaessa yhdistys avustaa matkakustannuksissa, ota yhteyttä allekirjoittaneeseen.

Kokouksen yhteydessä esittäytyy lakimies Elina Akaan-Penttilä sekä kuullaan yhdistyksen jäsenen Marjut Korjolan matkasta, Lyoniin kotirespiraattorihoitopäiville.

Kokouksen virallisen osuuden jälkeen on aikaa yhdessäololle, tilaisuus päättyy klo 18.00.

LAKIASIOIDEN NEUVONTAA

Hengityslaitepotilaat ry tarjoaa jäsenilleen juridista neuvontaa. Lakimies Elina Akaan-Penttilä on palkattu Hengityslaitepotilaiden, Lihastautiliiton, Aivovammaliiton ja Kynnyksen yhteiseksi työntekijäksi, jolta saa neuvoja mm. vammaispalveluihin, vakuutus-, eläke- ja kuntoutuslainsäädäntöön sekä perusoikeuksiin liittyvissä asioissa.

Neuvonta on asiakkaille maksutonta. Toiminta rahoitetaan RAY:n projektiavustuksella. Lakimies toimii Kynnys ry:n tiloissa Helsingissä.

Lakimiehellä on puhelinaika Hengityslaitepotilaiden jäsenille ma klo 13-16 ja to klo 9-12 numerossa (09) 6850 1113. Yhteyttä voi ottaa myös sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

YHDISTYKSEN OMAT WWW-SIVUT

Muistathan että yhdistyksellä on omat kotisivut, jotka löytyvät osoitteesta www.hengityslaitepotilaat.fi, sivuilla on keskustelurinki Henkoset, missä voi keskustella hengityskoneen käyttöön jne. liittyvistä asioita. Mikäli sinulla on mahdollisuus osallistu keskusteluun!

JÄSENTIEDOTE SÄHKÖISESTI

Halutessasi jäsentiedotteen vain sähköisesti itsellesi, toivon Sinun lähettävän viestin siitä ja osoitteesi minulle osoitteella; Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Terveisin

Hengityslaitepotilaat ry

Liisa Rautanen

Yhdistys  Täysin palkein -hanke Tietosuojaseloste        facebook logo button 
Liisa Rautanen, Lonkalantie 25, 09430 SAUKKOLA Väinö Auerin katu 10, 00560 HELSINKI
0500 974 794 045 1515 448
liisa.rautanen(at)hengityslaitepotilaat.fi ilka.haarni(at)hengityslaitepotilaat.fi © Hengityslaitepotilaat ry